Кадър Youtube
Прочуто кипърско село стана носител на най-високата награда за туризъм - "Златна ябълка", за 2026 г. Отличието, наричано "Оскар в туризма", се присъжда всяка година от Международната федерация на журналистите и писателите в туризма (FIJET) за изключителни усилия за насърчаването на качествен, устойчив и автентичен туризъм.
Живописното планинско село Киперунда спечели международното отличие с цялостното си обновяване през последните години и утвърждаването си като популярна дестинация за алтернативен туризъм, съобщиха от Компанията за развитие и популяризиране на туризма в планината Тродос. С наградата са оценени усилията на селото за устойчиво развитие на туризма, което съчетава изграждането на модерна инфраструктура с опазване на културното наследство и автентичния вид на традиционните каменни къщи, бе посочено в съобщението.
Новият тематичен парк, конферентен център и хотели успешно съжителстват с историческото ядро на селото, посочва БНР.
Киперунда е "ябълковият център" на Кипър. Селото е прочуто с ябълковите си градини, които дават около 75% от производството на този плод в страната. Догодина на провеждания в селото атрактивен за гостите от острова и чужбина "Фестивал на ябълката" ще се състои и официалната церемония по връчване на международната "Златна ябълка".
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Франция: Американската военна операция за залавянето на Мадуро е в нарушение на международното право
Дата: 03/01, 18:45
Обявиха цените на църковните свещи в евро
Дата: 03/01, 18:27
Поредното съборено дърво в София, този път без жертви
Дата: 03/01, 18:17
Директорът на ПП "Витоша" след фаталния инцидент: Дървото е било изгнило отвътре, но това при проверката няма как да бъде установено
Дата: 03/01, 18:10
Цветанка Андреева: Кабинетът беше създаден антикризисно, на фона на поредица от избори
Дата: 03/01, 18:04