кадри bTV
редактор Веселин Златков
Държавата ще допусне втори прецедент заради животновъдите от Велинград, по чиито овце е регистрирана чума. След като допусна вземане на повторни проби, сега е възможно да бъдат взети и трети, които да бъдат изпратени в референтната европейска лаборатория в Монпелие, Франция. Това заяви по bTV служебният земеделски министър Георги Тахов.
Утре евтаназия на овце във Велинград няма да има, заяви министърът. Той обеща разговори с животновъдите, които имат възможност или да чакат референтните проби или да приемат умъртвяването на животните им.
„Ще им бъде платено всичко на макс”, заяви министърът и допълни, че сумата е близо 700 000 лева. Иначе Тахов потвърди, че вторите проби са 100% положителни.
На твърденията на животновъд, че е пратил проба в Гърция и тя е излязла отрицателна, министърът отговори, че не се знае нито от какво животно е пробата, нито каква е лабораторията.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Българин е осъден в Солун за незаконна продажба на куче
Дата: 03/05, 11:35
Задържаха близо 2,3 тона контрабандни препарати за растителна защита
Дата: 03/05, 11:32
Беседа "За талантите" - отец Стоян Махлелиев
Дата: 03/05, 11:29
Един е загинал, а 31 са ранени при катастрофи през изминалото денонощие
Дата: 03/05, 11:19
Затвориха "Превала" за тежкотоварни автомобили заради снеговалежа
Дата: 03/05, 11:05