кадър Нова тв
На 100% положителни са повторните проби, които бяха взети от овце от стопанствата с установено огнище на чума по дребните преживни животни във Велинград. Това каза на брифинг в Министерския съвет земеделският министър Георги Тахов след Централния епизоотичен съвет.
В землището на Велинград се събраха животновъди, за да подкрепят собственика на фермата, в която са положителни и вторите направени проби на животните.
„Мисля, че няма чума по животните. Имам си агънца. Изхранвам си децата, това ми е поминъкът. Дядо ми, баща ми, аз се занимаваме с животновъдство. Никой български гражданин не вярва на политиците”, каза стопанинът на заразеното стадо Стефан Илиев.
Животновъди, земеделци и други граждани ще излязат в събота на протест срещу унищожаването на заразените животни. „Пазя животните си, хора от цяла България ще се съберат на протест”, обясни още Илиев пред Нова тв.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Кариера в Пещера: има ли стабилна работа извън производствата?
Дата: 30/12, 18:30
Задържаха 100 кг японски чай при проверка на товарен автомобил
Дата: 30/12, 18:23
Четирима ранени след инцидент с лифт в Италия, около 100 души са блокирани
Дата: 30/12, 18:16
Тройна катастрофа край спирка запуши трафика на столичен булевард
Дата: 30/12, 17:47