кадри bTV
редактор Веселин Златков
Отсъствието на проф. Рачев от програмата на bTV миналата седмица вероятно е учудило доста зрители. Сладкодумният климатолог разкри, че е бил далеч от България, като е посетил екзотичния Узбекикстан.
Най-големи комплименти за азиатската страна професорът направи за пазарите и за стремежа им най-сетне да скъсат със съветското си минало. „Младите хора не говорят руски и отказват да го учат, учат английски”, коментира Рачев. Той похвали и узбекските железници, които разполагат с модерни скоростни влакове.
Проф. Рачев каза, че въпреки схващането, че Узбекистан има голямо наследство от средновековното си минало, там всъщност има само два обекта, които са запазени оригинални. „Има липса на историческо наследство, тепърва те събират миналото си”, коментира той.
Климатологът каза също, че Узбекистан не само прави уверени стъпки, а направо тича в изграждането си като туристическа дестинация.Той показа и че се е снемал пред паметника на Настрадин Ходжа, който се почита много там.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Оля Малинова: Всички говорят за Венецуела, а не знаят за доктрината „Монро”
Дата: 06/01, 10:08
Нови тарифи: Банка иска 15 лева такса за обмяна в евро
Дата: 06/01, 10:06
Община Варна: Рибарско пристанище "Карантината" е изградено в условията на сериозни управленски грешки, посочени в детайлен отчет
Дата: 06/01, 09:591 Коментар
Пеевски: Тръмп даде отличен пример за демокрация с отстраняването на диктатора Мадуро
Дата: 06/01, 09:443 Коментара
Село Зверино стана конкуренция на Калофер на Йордановден
Дата: 06/01, 09:41