кадър Нова нюз
редактор Веселин Златков
Изборът на председател на парламента е труден, защото се избира потенциален служебен премиер, това заяви по Нова нюз социологът Мира Радева. „Търси се подходящ заместник на Главчев”, коментира тя.
По нейни думи, парламентът е разделен на различни групови интереси, които не намират допирни точки. Така, по думите на Радева, трябва да се намери „равноотдалечен” председател на Народното събрание, с оглед на това, че той се очертава да е служебен министър-председател. Според социологът това е много трудно, защото партиите водят „окопна война”.
Трябва да има радикална промяна в политиката ни, но тя няма да стане с тази „актьори”, защото те са много износени, коментира Мира Радева. Тя подчерта, че в обществото има деструктивни сили, които в последните 4 години подронват авторитета на институциите. Това води до засилване на носталгията към едноличното управление, предупреди социоложката.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Утре столичани ще се возят безплатно на ретро автобуси по случай 3 март
Дата: 02/03, 14:53
“Янев Принт” ЕООД е специализирана фирма в производството на етикети, тяхното отпечатване, разпространение и продажба
Дата: 02/03, 14:50
Израелската армия бомбардира ивицата Газа
Дата: 02/03, 14:39
Тръмп подписа указ за официалния език на Америка
Дата: 02/03, 14:33
Русия: Промяната във външната политика на САЩ отговаря на нашите виждания
Дата: 02/03, 14:29