Кадри Youtube
Румъния ще модернизира приблизително 15 километра път в Украйна като част от договора за Лот 3 от скоростния път Сучава-Сирет, съобщават от Националната компания за управление на пътната инфраструктура.
Става дума за стратегически проект и договорите ще бъдат финансирани чрез програмата за действия в областта на европейската сигурност на Европейския съюз (Security Action for Europe/SAFE), посочва БТА.

„Проектът е с двойна роля – гражданска и военна. Говорим не само за възможностите за придвижване на въоръжени сили, но и за възможностите за производство на военна техника. А ние, Румъния, сме на границата с Украйна, тоест на границата с конфликт между държава в Европа и голяма световна сила. Така че имаме пълен интерес да развиваме този тип инфраструктура“, заяви говорителят на компанията Алин Шербанеску, цитиран от Диджи24.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Арестуваха Сандокан - Джан Яман
Дата: 10/01, 18:25
Евродепутат: България може да получи финансиране за центрове за проверки на мигранти
Дата: 10/01, 18:25
Варненецът Иван Иванов на финал в Испания
Дата: 10/01, 18:15
Преобърнал се Тир блокира движението на АМ "Тракия"
Дата: 10/01, 18:14
Бобчева: Всички спорове за кризата с боклука в София са в съда
Дата: 10/01, 18:01