Русия призова гражданите си: Не пътувайте на Запад


11/12/2024, 14:57

Кадър БНТ

Русия заяви днес, че отношенията със САЩ са толкова конфронтационни, че нейните граждани не бива да пътуват до САЩ, Канада и някои страни от ЕС, защото има риск "да бъдат преследвани" от американските власти, предаде Ройтерс.

Говорителката на руското външно министерство Мария Захарова каза, че отношенията със САЩ са на ръба на разрива "по вина на Вашингтон". 

По тази причина "частните и служебни пътувания до САЩ са изпълнени със сериозни рискове", подчерта тя на брифинг. "Призоваваме Ви по тези празници да продължите да се въздържате от пътувания до САЩ и техните съюзнически сателитни държави, включително, на първо място, Канада и, с малки изключения, страните от Европейския съюз, по време на тези празници", добави Захарова.

Руски и американски дипломати твърдят, че отношенията между двете страни са по-лоши от когато и да било след Кубинската ракетна криза от 1962 г. поради разногласията във връзка с войната в Украйна. Отношенията достигнаха кризисна точка миналия месец заради това, че Украйна използва американски и британски ракети за нанасяне на удари по руска територия, а Русия понижи ядрения си праг.

И Русия, и САЩ се обвиняват взаимно, че задържат граждани на другата страна по скалъпени обвинения, отбелязва Ройтерс, цитирана от БТА.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Ladies Night с Man4Queen в Moonlight Varna
Дата: 24/07, 04:50

Хороскоп за петък: Телец - добри новини; Рак - грижи; Дева - ценен съвет; Стрелец - ентусиазъм; Водолей - компромиси
Дата: 24/07, 04:30

На 24 юли 1974 г. в НРБ е пуснат първия електрически ток, произведен в АЕЦ Козлодуй
Дата: 24/07, 04:00

Рожден ден има Росен Петров
Дата: 24/07, 03:00

Нови камери следят за опасни маневри по пътищата в Европа
Дата: 24/07, 02:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия