стопкадър: Ютуб
Президентът на САЩ Доналд Тръмп даде пресконференция в резиденцията си Мар-а-Лаго във Флорида, оставяйки множество въпроси без отговор.
Сред обсъжданите теми бяха политическото бъдеще на Венецуела, отношенията с Русия и последиците от войната в Украйна.
Президентът Доналд Тръмп и малката му група от старши съветници напуснаха сцената в резиденцията и клуба му Мар-а-Лаго във Флорида след края на пресконференцията, оставяйки зад себе си множество нерешени въпроси.
Според информационните агенции Русия е отрекла слуховете, че в страната се намира вицепрезидентът на Венецуела и предполагаем наследник на Николас Мадуро, Делси Родригес, въпреки че това се спекулираше цялото утро.
Тръмп заяви, че "тя току-що е встъпила в длъжност като нов президент на Венецуела и ще сътрудничи със САЩ", като уточни, че тези твърдения не са потвърдени от други източници.
Последният въпрос по време на пресконференцията беше за президента на Русия, Владимир Путин, и войната в Украйна.
Тръмп заяви, че "се отбелязва напредък в преговорите за мир", без да предоставя допълнителни детайли, предава bgonair.bg.
Той нарече конфликта "кървав кошмар" и каза: "Не съм доволен от Путин" и че "Русия убива твърде много хора".
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
ГДБОП откри наркотик за 180 хиляди лева в праговете на автомобил
Дата: 06/01, 14:20
Зрителите се разделиха за Гергана Венкова, някои признават, че ги плаши
Дата: 06/01, 14:18
Условна присъда и глоба от 2 хиляди лева за данъчния инспектор от НАП във Варна, хванат с подкуп
Дата: 06/01, 13:581 Коментар
Варна почете годишнината от рождението на големия български поет и революционер Христо Ботев
Дата: 06/01, 13:50
Експерт прогнозира 9-10% ръст на заплатите и прозрачност при възнагражденията у нас през 2026 г.
Дата: 06/01, 13:381 Коментар