Кадър Youtube
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп вярва, че сделката, която администрацията му се стреми да сключи с Иран относно ядрения статус на страната, ще бъде "много по-добра" от вече несъществуващото международно споразумение, обикновено наричано "Иранската ядрена сделка", което беше договорено през 2015 г. и известна като Съвместен всеобхватен план за действие (JCPOA).
В публикация в Truth Social Тръмп обвини бившите президенти Барак Обама и Джо Байдън, че са сключили "една от най-лошите сделки, правени някога" за националната сигурност на САЩ, тъй като тя създава "гарантиран път към ядрено оръжие".
Той твърди, че двамата са платили на Иран "стотици милиарди долари", за да "ги похарчи както сметне за добре", за да се постигне споразумение.
Тръмп настоя, че JCPOA би довел до използването на ядрени оръжия от Иран срещу Израел и американските военни бази в Близкия изток.
"Ако сделката се осъществи под ръководството на "Тръмп", тя ще гарантира мир, сигурност и безопасност не само за Израел и Близкия изток, но и за Европа, Америка и навсякъде другаде", подчерта той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
ЦСКА удари с 2:1 Лудогорец за Купата
Дата: 21/04, 23:00
Дете е пострадало леко при катастрофата между двата трамвая в София
Дата: 21/04, 22:57
Започва разширението на участък от път I-8 в района на ГКПП „Калотина“
Дата: 21/04, 22:46
Слави Василев обяви пълна чистка
Дата: 21/04, 22:291 Коментар
Два трамвая се блъснаха на ключово кръстовище в София
Дата: 21/04, 22:29