Пиксабей
Диана Петкова завърши на седмо място във финала на 100 метра съчетано плуване на Световното първенство в малък басейн в Будапеща, Унгария.
Петкова финишира за време 58.73 секунди в историческия първи финал за българското женско плуване в малък басейн, предаде БНР.
Петкова обърна осма след първата половина на дистанцията, но успя да навакса от изоставането на най-силната си дисциплина бруст и в крайна сметка финишира на престижната седма позиция.
24-годишната българка не успя да подобри националния рекорд, който направи вчера в полуфиналите с 58.28 секунди, но постижението е повече от впечатляващо.
Американката Гретчен Уолш спечели златото с лекота, като записа шестия си световен рекорд в Будапеща 55.11 секунди, подобрявайки досегашното си върхово постижение от вчера 55.71.
Втора остана Кейт Дъглас от САЩ с 56.49, а трета е Берил Касталдело от Франция с 56.67 секунди.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Полицията издирва 17-годишната Елена от Бургас
Дата: 20/02, 18:231 Коментар
“Янев Принт” ЕООД е специализирана фирма в производството на етикети, тяхното отпечатване, разпространение и продажба
Дата: 20/02, 18:20
Летище София въвежда ограничения заради военните учения на НАТО
Дата: 20/02, 18:17
Правосъдният министър поиска ВСС да избере нов и.ф. главен прокурор
Дата: 20/02, 18:09
Прекратиха делото за предсрочното освобождаване от затвора на Брендо
Дата: 20/02, 18:01