Кадър Youtube
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че няма да уволнява никого заради изтичането на информация относно планове на Пентагона за въздушен удар срещу хусите в Йемен, предаде "Асошиейтед прес".
"Не уволнявам заради фалшиви новини или заради лов на вещици", заяви Тръмп в интервю за телевизия Ен Би Си нюз.
Президентът републиканец също така подчерта, че има доверие на своя съветник по националната сигурност Майк Уолц, както и на министъра на отбраната Пийт Хегсет.
По-рано този месец стана ясно, че Уолц неволно е добавил Джефри Голдбърг, редактор на списание The Atlantic, към групов чат в приложението за криптирани съобщения Signal, в който високопоставени американски служители обсъждат планове за нападение срещу хусите. От скрийншод, публикуван в The Atlantic, става ясно, че Хегсет е изпратил текстово съобщение с началния час на планираното убийство на боец от хусите на 15 март и други подробности за предстоящи въздушни удари на САЩ.
Тръмп категорично отрече да е имало обсъждания относно евентуалното отстраняване на Уолц от длъжност. "Никой друг освен мен не може да вземе това решение", каза американският президент, предаде БТА.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Във Варна може да дарите жълтите си стотинки
Дата: 07/01, 16:05
Клонове на банките ще работят и в събота за по-удобна обмяна на левове
Дата: 07/01, 15:57
Задействат системата BG-ALERT в общините Крумовград и Кирково заради валежите
Дата: 07/01, 15:521 Коментар
Вицепремиерът Караджов разпореди пощата в село Караисен да отвори още утре
Дата: 07/01, 15:46
Банка иска произход за 100 лева
Дата: 07/01, 15:45