Снимка Pixabay
В неделя, 30 март 2025 г., планински спасители от отряд София оказаха помощ на чуждестранен турист, претърпял инцидент с АТВ в Чепън планина. Пострадалият загубил контрол над машината, вследствие на което паднал по склона, а АТВ-то се преобърнало, минало през него и спряло да се търкаля около 300 м надолу, пише Варна 24.
Пострадалият се оплакал от силна болка в подбедрицата, в дясното коляно, ръката и множество натъртвания. Травми непозволяващи самостоятелно движение. С оглед на инцидента и риска от допълнителни усложнения се взе решение да го транспортираме с вакуум матрак за цялостно обездвижване.
Той бе транспортиран до с. Голямо Малово, където в съзнание бе предаден на екип на Спешна помощ.
Планинска Спасителна Служба изказва своята благодарност на приятелите и колегите на пострадалия, които помогнаха при транспотирането.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Празнична трапеза без натиск върху бюджета: По-евтин свински врат и пуйка на цени от 2024 г. в Lidl
Дата: 25/12, 05:20
Как да не се тръшнем болни?
Дата: 25/12, 05:10
Разчупете традицията с 4 нестандартни рецепти за греяно вино
Дата: 25/12, 05:00
Търсят 5-ма милионери, не са си взели печалбите
Дата: 25/12, 04:00
Заплата до 3100 лв. за работа в магазин в Самоков – ето кой търси хора!
Дата: 25/12, 03:30