Снимка: Министерски съвет
Ключов политически ден за съдбата на управляващото мнозинство. ДПС-ДПС решава днес дали да оттегли подкрепата си за правителството.
Това става само ден преди дебатите в Народното събрание по първия вот на недоверие срещу кабинета на тема външна политика.
Дотук се стигна след като от формацията на Ахмед Доган заподозряха ново управленско мнозинство с подкрепата на Делян Пеевски, съобщава БНТ. Според Джевдет Чакъров вместо моделът Пеевски да се разгражда, той се надгражда през последните месеци. Последва реакция на ГЕРБ-СДС и ИТН. Партньорите в управлението се обединиха около тезата, че единствените разговори с ДПС-ДПС са били само за постове, но не и по законодателната програма.
Въпреки това, от ГЕРБ очакват формацията на Доган да преосмислят позицията си и да продължат да подкрепят кабинета. Междувременно Юджел Атилла определи като грешка подкрепата на ДПС-ДПС за кабинета. И предложи нова Национална конференция, която да утвърди нова партия.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Делси Родригес официално положи клетва като временен президент на Венецуела
Дата: 05/01, 22:30
Земетресение тази вечер край Сандански
Дата: 05/01, 22:20
Илиана Раева: Възмущавам се истински. Тези, които заслужават трябва да се почитат докато са живи
Дата: 05/01, 22:102 Коментара
ДБ апелира за създаване на "армия" от защитници на изборите
Дата: 05/01, 22:02
9 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“ през януари и февруари
Дата: 05/01, 22:00