Снимка Пиксабей
Критична е ситуацията в родните планини.
Зимната обстановка в Троянския Балкан се усложнява заради обилен снеговалеж и гъста мъгла. От Планинската спасителна служба (ПСС) в Троян предупредиха днес, 25 декември, че рискът от падане на лавини се увеличава значително поради натрупаната нова снежна покривка.
Началникът на местната спасителна служба Марин Сираков подчерта, че условията във високите части на планината са изключително тежки и изискват максимална предпазливост от страна на туристите. Към 15:33 часа в региона продължава да вали интензивен сняг.
"За предпочитане е хората да стоят около хижите, ако се наложи да ходят към откритата висока част на планината, да ползват зимната маркировка", заяви Марин Сираков. Той добави, че използването на летните пътеки в момента е абсолютно недопустимо.
Напълно заредена батерия на мобилния телефон;
Подходяща зимна екипировка и резервни топли дрехи;
Реалистична преценка на собствените възможности и маршрута.
Въпреки че спасителните екипи са в пълна готовност за реагиране, Марин Сираков обърна внимание, че провеждането на акция в такива условия отнема много време и е свързано с рискове. "Хората да не разчитат на това, че сме подготвени. По-скоро те да бъдат подготвени и да си правят плановете така, че да си гарантират безопасното пребиваване в планината", допълни началникът на ПСС – Троян, пише dunavmost.com.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Описват щетите след бедствието в Пазарджишко
Дата: 26/12, 00:45
Оперираха бившия президент на Бразилия
Дата: 26/12, 00:30
Празнична трапеза без натиск върху бюджета: По-евтин свински врат и пуйка на цени от 2024 г. в Lidl
Дата: 26/12, 00:30
Първият вариант на "козуначените коминчета" е от 1784 г
Дата: 26/12, 00:15
Традиционно плуване за Коледа в Англия завърши с двама изчезнали
Дата: 26/12, 00:00