кадри bTV, Булфото
редактор Веселин Златков
Водещата на „Лице в лице” Цветанка Ризова направи остър коментар срещу министъра на външните работи в правителството в оставка Георг Георгиев. По време на разговор в студиото на bTV с бившия ни дипломат №1 Надежда Нейнски, Ризова направи отклонение, в което заяви, че е чула последно от Георгиев мнение за хигиената и снегопочистването на столицата, но не и позиция на държавата за събитията във Венецуела или намеренията на САЩ към Гренландия.
По думите на Ризова, напоследък не е ясна и позицията на България за Украйна.
„Тръмп направи за часове това, което Путин не може да направи за четири години”, това каза Надежда Нейнски по темата за военната операция на САЩ във Венецуела.
Бившият външен министър заяви също, че ЕС трябва да изгради нова външна стратегия с ново отношение към агресията в международните отношения.
„Принудата трябва да стане не само недопустима, а невъзможна”, това каза Нейнски за ситуацията с Гренландия и призова Европа да заяви категорично присъствието си там.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Манолова: Правителството се провали при прехода към еврото
Дата: 10/01, 20:35
АПИ: 227 машини чистят пътищата
Дата: 10/01, 20:25
Хампарцумян: Потребителят може да наказва търговците с отказа си да не купува
Дата: 10/01, 20:201 Коментар
Къща се срути в София до строеж
Дата: 10/01, 20:111 Коментар
Тенденции в уеб дизайна и изработката на сайтове и онлайн магазини през 2026 година
Дата: 10/01, 20:10