Варненци пътуват гратис, валидаторите не работят


Дата: 16/12, 08:56

Снимка: Petel.bg

От месеци голяма част от валидаторите в градския транспорт на Варна не работят и хората пътуват безплатно. Какво се случва сега и има ли нова билетна система?

"Новата билетна система е в ход с обществена поръчка. Вярваме, че в съвсем скоро време ще намерим финалното решение", заяви в "Денят започва" зам.-кметът на Варна Христо Рафаилов.

Той обясни, че макар и несъвършена, старата билетна система продължава да работи. Системата, добави той, никога не е работила оптимално, за да могат да бъдат изчислени загубите за общината.

"Никой не може да каже дали има загуби или пропуснати ползи. Тя работи еднакво добре и еднакво зле".

Георги Киряков обясни, че новата билетна система ще предлага различни канали за закупуване на билети.

"Ще бъде по-гъвкава, за да можем да удовлетворим изискванията на гражданите".


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



А1 посвещава „Оферти съкровище“ на дамите с до 30% отстъпка на уреди за красота и лична грижа Philips
Дата: 05/03, 18:00

8 нови профилактични кампании на намалени цени в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 05/03, 18:00

Обявиха новата пролетна ваканция за всички ученици и почивките за Великден
Дата: 05/03, 18:00

Лукашенко покани Тръмп, Путин и Зеленски
Дата: 05/03, 17:57

ГЕРБ: Варна е загубила 90 млн. лв. от националната програма за подкрепа на общините за 2025-а
Дата: 05/03, 17:51

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия