Булфото
Това беше една сложна, динамична година, правителството работеше като програмно, по ясни приоритети, заяви в началото на последното заседание на годината премиерът Росен Желязков.
Той отчете като успешно завършени тези приоритети - плащанията по ПВУ, конкурентоспособност на икономиката и влизане в еврозоната.
Премиерът благодари за подкрепата на коалиционните партньори, като подчерта, че досега нито едно правителство не е оцелявало при шест вота на недоверие.
Той отчете, че България е в топ 5 на европейските икономики по ръст, а България "отдавна не е най-бедната страна в ЕС" - по покупателна способност изпреварваме страни като Гърция, Румъния, Унгария, Словакия и Литва, каза Желязков.
"Това трябва да го подчертаваме, защото е повод за самочувствие на всеки един българин", заяви премиерът.
Безработицата тази година намалява. Имаме 3,6% инфлация и тя няма нищо общо с еврото, а с повишената покупателна способност и изсветляване на икономиката, заяви още той.
От днес се създава координационен център по въвеждането на еврото. Оглавява го председателят на Държавната комисия по стокови борси и тържища Владимир Иванов, цитира БТА и OFFnews.bg.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Кариера в Пещера: има ли стабилна работа извън производствата?
Дата: 30/12, 16:20
Колумбия обяви безпрецедентно увеличение на минималната заплата
Дата: 30/12, 16:03
Държавата подготвя еднократна помощ за подкрепа на тежкотоварния автомобилен транспорт
Дата: 30/12, 15:531 Коментар
Одобриха промени в наредбата за летищните такси
Дата: 30/12, 15:43
На 31 декември имен ден празнува рядко име в България
Дата: 30/12, 15:39