Булфото
Очаквам до Нова година да има ясен резултат дали партиите ще си сътрудничат, заяви президентът Румен Радев, от чийто думи стана ясно, че ГЕРБ-СДС ще получи първи проучвателен мандат в началото на 2025 година, предаде БГНЕС.
Попитан колко време е поискал лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, Радев не отговори конкретно. Президентът направи обаче, че уговорката, че "точно време" няма.
"Но сами разбирате", обърна се Радев към журналистите: "В началото на другата седмица няма как да връча мандат предвид Коледните и Новогодишни празници. Това означава, че наистина ще отидем след Нова година".
Очевидно разговорите между политическите сили вървят трудно, каза още Радев, припомняки колко време бе нужно да се избере председател на 51-ото Народно събрание.
Обеството ни очаква най-вече разум и приемане на бюджет, който да отговаря на изискванията на гражданите и на българската икономика, но и да не ни завлича в дългова спирала, заяви още президентът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Министър Ефремова: Социалната система не е място за експерименти
Дата: 08/05, 14:29
БФС: Спартак е изряден и преизпълни изискване на УЕФА
Дата: 08/05, 14:21
Пишман "килър" случайно е уцелил жената до Старбъкс на Главната във Варна? Районът е пълен с ученици
Дата: 08/05, 14:101 Коментар
Песков: Путин е готов да преговаря с Европейския съюз
Дата: 08/05, 14:06
Черно море и Спартак взеха лиценз, Берое - не
Дата: 08/05, 14:01