"С много лека ръка се затриват": Работници от фалирал завод на протест пред Министрески съвет


Дата: 17/12, 11:42

Булфото

Работници от затворения завод за хартия и целулоза в Стамболийски се събраха на протест пред Министерския съвет заради спрените производствени мощности. Хората искат да не се унищожават мощности и сгради на дружеството, а да се намери инвеститор и заводът да заработи отново. Хората настояват и за ангажимент от страна на държавата, предаде БНР.

Протестиращите дойдоха пред МС точно в 10:30 ч. с организиран транспорт от Стамболийски. Носят транспаранти, с които настояват да не се унищожава индустрията. Предупреждават, че още един икономически сектор ще загине, ако се бездейства. Питат защо Министерството на икономиката издава безотговорни становища. Протестиращите смятат, че трябва да се намери решение и инвеститор, който да е заинтересован да инвестира в този бизнес. 

"Държавата да обърне внимание на този отрасъл. Две предприятия са в България - едното е в Свищов, другото е в Стамболийски. С много лека ръка се затриват. Искаме да не се закрива тази индустрия. Да има работа и поминък. Да се намеси държавата и да се запази браншът. В крайна сметка дърводобивният бранш е сериозен бранш. Той генерира приходи за държавата. Искаме да се направи нещо, и този завод да работи, да произвежда", казаха протестиращи за БНР.

Тревожна информация дойде при протестиращите. Според тях, от достоверен източник - че производствените мощности на Завода за хартия и целулоза в Стамболийски ще бъдат нарязани на скрап. Те настояват за среща с представители на Министерството на икономиката и на правителството. 

Протестът протича спокойно. 

Движението в района на МС се извършва нормално. 

Има и полицейско присъствие.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Българска Груминг Академия разширява обучителната си мрежа с нова по-голяма база във Варна
Дата: 18/12, 05:00

Lidl Plus представя годишна равносметка на покупките и шанс за спечелване на пет iPhone 17 Pro
Дата: 18/12, 05:00

Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 18/12, 05:00

Корпорация, която развива варненското крайбрежие, получи две награди на EXPATS 2025 в София
Дата: 18/12, 05:00

Проф. Александър Маринов: ГЕРБ носят една от основните отговорности
Дата: 18/12, 05:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия