Редактор: Юлия Георгиева, кадър Нова тв
Психиатручната общност в момента е единн, както никога. Причаната е, че не са задоволени основни наши искания да можем да си вършим кочествено работата си и да помагаме на нашите пациенти. Да обичаш професията си не е достатъчно, трябва да можеш и да задоволиш основните си нужди. Хората сами си казват - получават ниски заплати от 1600 - 2000 лева, не получават признание, а и при всеки инцидент те са виновни. Ножът опря до кокала и настъпва бърнаут. Част от хората са мтного възрастни - над 54 - 58 години и след 10 години ще трябва да вкарваме чужденци, за да се грижат за пациентите. Това са едни справедливи искания. Начинът на заплащане е различен и това поражда проблеми.
Това коментира пред Нова тв проф. Христо Кожухаров, президент на Българската психиатрична асоциация.
Една от директорките на болници направи сравнение между заплатите в държавните психиатрии и работниците в една от големите хранителни вериги. Лекарите получават по-ниски заплати от продавачките в супера. Това е абсурд. И сега решили да дигнат заплатите им с 5% - това е обидно, обясни той.
И допълни, че абсолютно нищо политическо няма в протестите, те са просто за справедливо заплащане. Нужен е диалог, нужна е реформа, посочи той.
У нас няма последващо поемане на пациенти след като той напусне болницата за активно лечение. Няма кой да се грижи за тях, да ги проследява. Всичко е прехвърлено на с емейството, обясни той.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Специалисти по изборите: За председатели на СИК да се избират юристи или учители, хора с достойнство и чест
Дата: 07/01, 11:06
Изпращат допълнително полиция край пощите и банките заради пенсиите в евро
Дата: 07/01, 11:04
Къндев от "Гласът на България": 120-килограмов мъж падна върху коляното ми
Дата: 07/01, 11:02
Специалист: Най-голямата грешка е родителите да задоволяват всяка прищявка
Дата: 07/01, 10:59
Пеевски с нов закон: Таван до 20 % надценка за стоките от кошницата
Дата: 07/01, 10:55