Заради Ники: Активираха спешното известие „Изчезнало дете”


Дата: 18/12, 20:57

Снимка: Пиксабей

И през днешния ден не е открита никаква следа от 13-годишния Николай от гурковското село Конаре, който е в неизвестност от вчера. Това съобщи кметът на община Гурково Кънчо Папазов, предава БТА. Момчето е със синдром на Даун, а в акцията по издирването му и днес се включиха служители на МВР, горски служители, спасителни екипи със следови кучета и стотици доброволци от цялата страна. 

По думите на кмета са проверени всеки терен, всяка къща, изоставена постройка, обект, местност, воден басейн, а търсенето се разшири в периметър на няколко километра от Конаре. В издирването и днес се включиха дронове и термокамери. Няма да се уморим и ще работим колкото е необходимо и докато се намери детето, категоричен е Папазов. Той посочи още, че към момента няма версия, по която да се ограничат оперативно-издирвателните мероприятия. Кметът благодари за огромната съпричастност и посочи, че е имало сигнали от граждани в няколко града в страната за забелязани деца със сходни белези. 

Още през вчерашния ден са прегледани записите на охранителните камери в селото, но момчето не е забелязано. Има изготвена подробна карта на района, създава се и организация на отделните групи, а всички се надяват на чудо, посочи Папазов.

Последно момчето е видяно в 13:30 часа вчера, изчезнало е от дома си, а, по думите на майка му Денка Илиева всичко е станало за пет минути. Тя каза още, че е изчезнало и кучето на семейството, което е било завързано в двора. Майката твърди, че до момента детето не е бягало от вкъщи. Според нея обаче то е доверчиво, би се заговорило и би тръгнало с непознат. 

Дирекция „Киберпрестъпност” на Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ (ГДБОП) активира спешното известие „Изчезнало дете” във Фейсбук по повод издирването на момчето. Властите призовават, ако някой който види известието, има информация - да реагира незабавно.

Николай Илиев е с кестенява коса, кафяви очи, висок е 130 см, облечен е с черен суичър, черен панталон и чехли. Сигнал може да бъде подаден на телефон 112 или в Областна дирекция на МВР (ОД на МВР) Стара Загора: 042 665 555.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Специалисти: Има препарати, които помагат на животните от шума на Нова година
Дата: 26/12, 01:00

Описват щетите след бедствието в Пазарджишко
Дата: 26/12, 00:45

Оперираха бившия президент на Бразилия
Дата: 26/12, 00:30

Празнична трапеза без натиск върху бюджета: По-евтин свински врат и пуйка на цени от 2024 г. в Lidl
Дата: 26/12, 00:30

Първият вариант на "козуначените коминчета" е от 1784 г
Дата: 26/12, 00:15

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия