Кирил Петков е привлечен като обвиняем за ареста на Бойко Борисов


Дата: 19/12, 19:01

Кадър Нова телевизия

Съпредседателят на ПП - Кирил Петков, е с повдигнато обвинение по делото за ареста на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Това заяви той на брифинг в парламента.

Днес в 17 часа бях призован като обвиняем. Беше ми дадено Постановление за привличане като обвиняем. От днес нататък аз съм обвиняем. Прокурорът, който ще води това дело е Ангел Кънев – бившият зам.-председател на Спецпрокуратурата, която ние закрихме. Тук случайни неща няма”, категоричен е Петков. И заяви, че е извикан на разпит в Прокуратурата на 10 януари от 11 ч., съобщава Нова телевизия. 

Припомняме, че акцията по ареста на Борисов беше на 17 март 2022 г., когато министър на вътрешните работи беше Бойко Рашков, а премиер - Кирил Петков. Освен лидерът на ГЕРБ тогава бяха задържани и бившият финансов министър Владислав Горанов и пиарът на партията Севделина Арнаудова.

„Днес шофьорът на Асен Василев – Лъчо, както му казваме – беше оставен зад решетките по Коледните празници, за да покажат, че владеят тези институции. Семейството на Лъчо ще остане само по време на тези Светли празници. Ние обаче оставаме твърдо зад него, защото те го оставиха в ареста без основание. Днес беше поискан и имунитетът на Лена Бориславова, като бяха вкарани и други депутати, за да се хвърли прах в очите на хората и да не се види, че това е директна атака срещу ПП”, допълни Петков.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Снежни и хлъзгави пътища затрудняват движението в много райони на страната
Дата: 25/12, 12:46

Пиян мъж без книжка блъсна три автомобила във Врачанско
Дата: 25/12, 12:36

Няма изрична законова разпоредба в какъв ред да са изписани цените в левове и в евро
Дата: 25/12, 12:14

Инвеститорите на Forest Village във Варна започнаха да получават ключовете за своите нови вили
Дата: 25/12, 12:10

Заплата до 3100 лв. за работа в магазин в Самоков – ето кой търси хора!
Дата: 25/12, 12:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия