Пиксабей
Гърция забрани на фермерите да ваксинират животните срещу шарка. В последните дни бяха открити нови огница на болестта, предаде БНР.
Гръцкото министерство по земеделието съобщи днес за строга забрана за ваксиниране на животните срещу шарката по овцете и козите. Земеделският министър Константинос Циараса заяви, че ваксинацията би довела до класифициране на страната като епидемична зона и това ще се отрази на износа. Той твърди, че гръцките специалисти не препоръчват ваксинация.
В резултат на забраната до сега са унищожени около половин милион животни, което нанесе удар на животновъдството. Около 80% от производството на гръцкото сирене фета е за износ. Фермерите от Тесалия предупреждават, че гръцката фета вече е луксозна стока, която повечето гърци не могат да си позволят.
Фермерите от блокадите признаха пред медиите, че сами нелегално ваксинират животните. Ваксините се внасят нелегално от Турция и се продават на черния пазар. От опозицията обвиняват правителството, че забраната за ваксиниране е начин да се прикрият кражбите на европейски субсидии, които разследва европейската прокуратура.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Спартак Варна надигра лидера във Втора лига Дунав Русе
Дата: 24/01, 17:08
Безапелационен Иван Иванов е на финал на турнир Испания
Дата: 24/01, 16:57
Починал е Стефко Колев - първият бизнесмен, отвлечен за подкуп
Дата: 24/01, 16:54
Строежът в „ЗЕЛЕНИКА“ – митове, факти и реалност
Дата: 24/01, 16:40