От Външно: Няма данни за пострадали български граждани при атаката в Магдебург


21/12/2024, 11:00

кадър: Нова тв

По информация на посолството на Република България в Берлин към момента няма данни за пострадали български граждани при вчерашната атака в град Магдебург, при която автомобил се вряза в коледния базар в града. Посолството ни е в постоянен контакт с местните власти и продължава да следи с повишено внимание ситуацията. Това съобщиха от МВнР в отговор на запитване на БТА.

При необходимост от съдействие българските граждани могат да се обръщат към българското дипломатическо представителство в Берлин на телефон +49 30 201 09 22 и на дежурния телефон в извънработно време: + 49 176 122 99 190, посочиха от МВнР. 

Сигнали и молби за съдействие при бедствени ситуации на български граждани се приемат денонощно и на телефонните линии на дирекция "Ситуационен център“: +359 2 948 24 04; +359 2 971 38 56 или на имейл:[email protected]

Най-малко двама души - едно дете и един възрастен - са убити при атаката с кола срещу коледен базар в германския град Магдебург, а ранените са най-малко 68 души, съобщи вчера премиерът на провинция Саксония-Анхалт Райнер Хазелоф, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

Нападението се случва осем години след подобен инцидент на коледен базар в Берлин в момент, когато Германия е в разгара на предизборна кампания и е в повишена готовност за възможни терористични нападения, посочва Франс прес.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Арестуваха жена, лекувала херния, астма, високо кръвно без медицинско образование
Дата: 18/06, 16:42

Лекарят, поставил новите дробове на норвежката принцеса: Сърцето ѝ беше спряло
Дата: 18/06, 16:33

Петър Янков: Астрономическото идва с проливни валежи и градушки
Дата: 18/06, 16:31

Соловьов: Руснаците трябва да се подготвят за саможертва
Дата: 18/06, 16:252 Коментара

АЕЖ иска разследване на заплахи срещу журналиста Димитър Стоянов
Дата: 18/06, 16:25

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия