Правителството променя размера на законната лихва по просрочени парични задължения


Дата: 23/12, 13:46

Пиксабей

Министерският съвет прие Постановление за изменение на Постановление № 426 на Министерския съвет от 2014 г. за определяне размера на законната лихва по просрочени парични задължения.

Във връзка с въвеждането на еврото като официална парична единица в Република България от 1 януари 2026 г. основният лихвен процент на Българската народна банка се заменя с лихвения процент по основните операции по рефинансиране на Европейската централна банка.

Запазва се прилаганият към настоящия момент подход за определяне на лихвения процент два пъти годишно (в сила от 1 януари, съответно от 1 юли).

Също така с постановлението се намалява размерът на втория компонент при определянето на законната лихва от 10 процентни пункта на 8 процентни пункта, предаде "Новини".

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Тръмп: Централната банка на САЩ няма да бъде оглавена от човек, който не се съгласява с мен
Дата: 23/12, 21:14

Дядо Коледа пое на околосветското си пътешествие, ето къде да го следите
Дата: 23/12, 21:02

Заплата до 3100 лв. за работа в магазин в Самоков – ето кой търси хора!
Дата: 23/12, 21:00

Как да не се тръшнем болни?
Дата: 23/12, 20:50

И ВиК-Кърджали няма да вдига цените на водата от 1 януари
Дата: 23/12, 20:43

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия