Техническо прекъсване на банковите услуги от 21:00 часа днес до 01:00 часа след полунощ


Дата: 31/12, 07:40

кадър: БНТ

Броени часове преди България да приеме еврото като национална валута, промените вече започнаха. Част от банките спряха своите приложения за онлайн банкиране, за да ги настроят за новата валута.

Повечето кредитни институции предупредиха, че между 30 декември и 2 януари са възможни технически прекъсвания в системите им, предаде БНТ.

Основното техническо прекъсване, което ще засегне клиентите на всички банки, е предвидено между 21:00 часа днес до 01:00 часа след полунощ на 1 януари. В този интервал няма да бъде възможно да се заплаща с физическа карта на ПОС-терминал или в интернет, както и тегленето на пари в брой на банкомат.

Повечето банки съветват клиентите да имат наличност на пари в брой в часовете около Нова година. Очаква се до 3 януари разплащателните системи да заработят отново нормално.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Борисов: Еврозоната не е просто смяна на валута, а цивилизационен избор
Дата: 01/01, 00:34

Варна посрещна новата година с 4-минутна заря на площада
Дата: 01/01, 00:29

Желязков: Посрещаме 2026 година като член на еврозоната, което ни носи сигурност, финансова стабилност и повече възможности
Дата: 01/01, 00:172 Коментара

Кариера в Пещера: има ли стабилна работа извън производствата?
Дата: 01/01, 00:10

Президентът: Въвеждането на еврото е последният жалон от интеграцията на България в ЕС - място, което ни се полага
Дата: 01/01, 00:07

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия