Кадър Youtube
Адвокатите на хип-хоп изпълнителя Шон "Диди" Комбс призоваха Федералния апелативен съд в Ню Йорк да разпореди незабавното му освобождаване от затвора и да отмени произнесената присъда по обвинения, свързани със склоняване към проституция, или да разпореди на съдията по делото да намали четиригодишното наказание, предаде АП, цитирана от БНТ.
Защитниците депозираха заявление до Втори апелативен съд в Манхатън. В него се казва, че федерален съдия е допуснал доказателства за обвинения, по които Комбс вече е бил оправдан, да повлияят несправедливо на присъдата.
Рапърът, който е на 56 години, е в затвора в Ню Джърси и трябва да бъде освободен през месец май 2028 г. Той беше оправдан по обвиненията в организиране на престъпна група и трафик на хора с цел сексуална експлоатация на съдебен процес, който приключи през юли. Комбс беше осъден по закон, забраняващ транспортирането на хора през държавните граници с цел сексуални престъпления, припомня АП.
Адвокатите твърдят, че съдия Арун Субраманян е действал като "тринадесети съдебен заседател" през октомври, когато осъди рапъра на четири години и два месеца лишаване от свобода. Те настояват, че магистратът е допуснал грешка, като е позволил доказателствата, свързани с обвинения, по които клиентът им вече е оправдан, да повлияят на произнесената от него присъда.
Защитата отбелязва, че Шон "Диди" Комбс е осъден за две по-леки престъпления, свързани с проституция, които не са били със сила, измама или принуда. Адвокатите искат от апелативния съд, който все още не е изслушал устните аргументи, да оправдае Комбс, да разпореди незабавното му освобождаване от затвора или да нареди на съдията Субраманян да намали присъдата му.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Мария Илиева: Благодаря за всеки шанс, за всеки миг на сбъднато щастие
Дата: 25/12, 20:24
Георги Кадиев: Драмата с еврото започна, в една от най-големите банки се е получила огромна опашка от интернет плащания
Дата: 25/12, 20:23
Адв. Екимджиев: Повече няма да стъпя в БТВ
Дата: 25/12, 20:151 Коментар
Празнична трапеза без натиск върху бюджета: По-евтин свински врат и пуйка на цени от 2024 г. в Lidl
Дата: 25/12, 20:10
Полицията издирва Христина от Варна
Дата: 25/12, 20:09