кадър: Нова нюз
Най-малко 80 от 115-те жертви на пожара в бар в швейцарския курорт Кран-Монтана са в критично състояние, заяви Матиас Рейнар, председател на кантона Вале, предава вестник Walliser Bote.
Той заяви, че тази цифра се отнася до "тези, които са под грижите на спасителната организация на кантона Вале“.
"Въпреки това, ние сме наясно с други случаи [на жертви], които също са в критично състояние и са били откарани в спешните отделения по друг начин“, отбеляза политикът в интервю за вестник Walliser Bote, цитирани от Фокус.
Швейцарските медии по-рано съобщиха, че кантонът Вале, където се е случила трагедията, не е в състояние да се справи с притока на жертви. Оцелелите от пожара са изпратени в няколко болници извън региона, включително Лозана, Цюрих и Женева.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Икономистът и шеф в БНБ Илия Лингорски: Хората свикват бързо с промяната.
Дата: 03/01, 11:20
Нормализира се обстановката във Враца след ураганния вятър
Дата: 03/01, 11:10
ОББ: Не е начисляваме такси за превалутирането на левовите баланси
Дата: 03/01, 11:08
Товарен автомобил блъсна и уби човек тази сутрин край Елена
Дата: 03/01, 11:00
С риск за живота си младият български пожарникар Йосиф Леков спаси възрастна жена и кученце
Дата: 03/01, 10:52