Кадър Метео Балканс
След коледните валежи от дъжд и сняг, през следващите 90 часа от североизток, заради разширяващия се антициклон, ще продължи пренасянето на сравнително студена въздушна маса, а температурите ще се понижават, съобщава Метео Балканс.
Над Източна България вятърът ще остане до умерен от североизток, докато над останалата част от страната ще е тихо. Валежите след 26 декември ще намаляват, като на 26-ти и 27-ми декември слаби снеговалежи ще има само в Централния Предбалкан и Североизточна България.
Минималните температури ще продължат да се понижават и след 27 декември се очаква да достигнат до минус 10 градуса по Целзий. Максималните температури също ще се понижат и ще бъдат около нулата.
Новата година ще посрещнем без валежи, но времето ще остане студено. Дневните температури в Централна България и Софийска област ще са под нулата. Минималните температури на много места в котловините и низините на Дунавската равнина ще паднат под минус 10 градуса по Целзий.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Съдят 72-годишен мъж от Петрич, блудствал с 10-годишно дете
Дата: 09/01, 15:23
Уикенд: БТВ казва сбогом на Цветанка Ризова
Дата: 09/01, 15:18
Срязаха част от предпазната ограда по жп линията във Враца, изградена след инцидент със загинал ученик
Дата: 09/01, 15:13
5 години затвор за мъж, причинил катастрофа с трима загинали и двама пострадали
Дата: 09/01, 14:591 Коментар