Германската полиция се свързала със заподозрения няколко седмици преди атаката в Магдебург


Дата: 23/12, 19:53

Кадър Нова телевизия

Полицията се свързала със заподозрения за смъртоносната атака с автомобил на коледен базар в Германия няколко седмици преди нападението, предаде ДПА, като се позова на местните власти.

Смята се, че атаката в Магдебург миналия петък, при която бяха убити петима души, а 235 – ранени, е извършена от саудитски гражданин идентифициран само като Талеб А, както изисква германското законодателство.

Разследващите се опитват да установят мотивите му на фона на предположения, че властите не са се вслушали в предупреждения относно извършителя, предава БТА.

Министърът на вътрешните работи на провинция Саксония-Анхалт Тамара Зишанг днес каза на депутати в Магдебург, че полицията е имала контакт със заподозрения на два пъти – през септември 2023 г. и през октомври 2024 г., за да го предупреди предвид поведението му.

Първият разговор бил проведен в полицейското управление в Залцланд близо до Магдебург, а тазгодишната среща била на работното място на заподозрения.

Зишанг не коментира публично предисторията на срещите, но каза на депутати от парламента на провинцията, че ще представи подробности по време на закрито заседание на парламента на Саксония-Анхалт.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Дежурството на полицейски патрули и огнеоборци във Варна и региона започна с едноминутно мълчание и включени светлини
Дата: 07/03, 09:07

68 пожара са потушени в страната през изминалите 24 часа, жена загина от пламъците в дома си
Дата: 07/03, 08:53

ChatGPT подценява сериозни здравни рискове
Дата: 07/03, 08:45

Тръмп: Американски оръжейни компании ще увеличат четирикратно производството на усъвършенствани оръжия
Дата: 07/03, 08:301 Коментар

Бербатов пред Гюров към ученици от Бургас: Досаждайте на институции и хора, не приемайте "не" за отговор
Дата: 07/03, 08:181 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия