Кадър Гугъл мапс
Гражданка пусна тревожен сигнал в "Забелязано във Варна":
"В Цветен квартал на ул."Подвис" бл.30 пред вх.А има бор, висок до 8-мия етаж, който от силния вятър се люлее много силно и корените му започват да надигат плочките. Голяма вероятност е да се счупи, а се намира на 2 метра от блока, минават хора, има паркирани коли. Сигнализирах в РУ, но никой не се отзова. Дайте идеи как да се действа, преди да е станала злополука."
"Взети са мерки. До утре трябва да е премахнат", коментира лично кметът Благомир Коцев.
Ето какво съобщи той във Фейсбук:
"След силния поривист вятър, обстановката във Варна е нормална. Няма получени сигнали за пострадали хора. Щетите са минимални и са свързани с отломки от покриви на сгради, няколко прекършени билборда и една наклонена спирка.
Опасните начупени клони на дървета се изрязват, а изпадалите се събират. Ако имате сигнали, моля подавайте ги на обичайното място: signal@varna.bg.
Вятърът е отслабнал, но все пак кодът остава жълт и моля гражданите да бъдат внимателни!"
Разбира се, появиха се и негативни коментари:
Този бор е посаден преди поне 45 години и корените му са много надълбоко. Няма да падне. Ако е здраво дървото няма да се счупи.
Дървета не трябва да се режат,те са белите дробове на планетата.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Нови цени на такситата в София
Дата: 01/01, 09:50
МВР: Ползвайте само официални места за обмяна на левове
Дата: 01/01, 09:40
Изписаха Антъни Джошуа от болницата
Дата: 01/01, 09:30
Пожар в Амстердам изпепели стара църква
Дата: 01/01, 09:20
Момиче от Троян ще се брои за първо бебе на 2026 година
Дата: 01/01, 09:10