Кадър Фб
Бойко Борисов се срещна с патриарх Даниил в Дивотинския манастир
В неделя, 29 декември 2024 година, председателят на политическа партия ГЕРБ - Бойко Борисов, проведе среща с българския патриарх Даниил в Дивотински манастир, област Перник. По време на срещата бяха обсъдени въпроси, свързани с единството на Българската православна църква, предаде Дунав мост
"Православната църква е една! Традиционното вероизповедание в България е източното православие и негов единствен изразител и представител е Българската православна църква, която е член на Едната, Свята, Съборна и Апостолска църква", заяви в социалната мрежа Борисов след срещата с патриарх Даниил.
Лидерът на ГЕРБ припомни и действащия член 10 от Закона за вероизповеданията, който регламентира статута на Българската православна църква.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Черноморски вечери в Екопарк Варна на 22 и 23 август
Дата: 22/08, 04:30
Хороскоп за събота: Овен - гъвкавост; Близнаци - привличане; Лъв - късмет; Козирог - малки жестове; Риби - уют
Дата: 22/08, 04:30
На 22 август 565 г. за първи път се съобщава за чудовище в Лох Нес
Дата: 22/08, 04:00
Рожден ден празнува Динко Динев
Дата: 22/08, 03:00