Кадър Фб
Бойко Борисов се срещна с патриарх Даниил в Дивотинския манастир
В неделя, 29 декември 2024 година, председателят на политическа партия ГЕРБ - Бойко Борисов, проведе среща с българския патриарх Даниил в Дивотински манастир, област Перник. По време на срещата бяха обсъдени въпроси, свързани с единството на Българската православна църква, предаде Дунав мост
"Православната църква е една! Традиционното вероизповедание в България е източното православие и негов единствен изразител и представител е Българската православна църква, която е член на Едната, Свята, Съборна и Апостолска църква", заяви в социалната мрежа Борисов след срещата с патриарх Даниил.
Лидерът на ГЕРБ припомни и действащия член 10 от Закона за вероизповеданията, който регламентира статута на Българската православна църква.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Кариера в Пещера: има ли стабилна работа извън производствата?
Дата: 01/01, 04:30
Мощен пробиотик спасява корема
Дата: 01/01, 03:10
Нумерологична прогноза: 2026 е годината на новото начало
Дата: 01/01, 02:01
Рая Назарян: За България 2026 г. е преломна, защото бележи пълноправното членство на страната ни в еврозоната
Дата: 01/01, 01:50
Теменужка Петкова: Щастлива съм, че имах възможност да бъда част от сбъдването на една мечта за поколения българи
Дата: 01/01, 01:40