Две жени от Сливен се опитаха да се самоубият


18/11/2013, 11:42

Жена на 46 години от Сливен е в много тежко състояние и с пряка опасност за живота след опит за самоубийство с фосфор-органично съединение. Тя е приета тази нощ и е настанена в отделението по реанимация на МБАЛ „Д-р Иван Селимински”, пише Блиц. Според д-р Кирил Славов от отделението на пациентката е извършена хемодиализа, но състоянието й остава тежко. „Тя е изпила буквално една глътка, но тези съединения са с много високо ниво на токсичност, бързо се резорбират в стомаха и за половин час отиват в кръвообръщението. Тези отравяния много често завършват със смърт, но борбата за живота на пациентката продължава”, каза д-р Славов. 

Друга, 35 годишна пациентка е настанена в реанимация, след като е приела психотропни вещества. Състоянието й е стабилизирано. Жената е диагностицирана с шизофрения. 

На 16 ноември в отделението по неврохирургия е настанена с комоцио пациентка, пострадала при пътен инцидент на бул. „Христо Ботев” в Сливен. Жената е била с велосипед, когато лек автомобил я ударил.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Жители на Габрово излязоха на протест след случай на сбиване с пострадали
Дата: 08/05, 22:53

Атанасов: Станчо Станев е с отнет достъп до класифицирана информация през 2013 г.
Дата: 08/05, 22:40

Доцова: Новото правителство е знак едновременно за промяна и за стабилност
Дата: 08/05, 22:29

Тръмп обяви 3 дни примирие между Русия и Украйна
Дата: 08/05, 22:05

Над 4000 антични предмета са иззети при спецоперация на ГДБОП и ДАНС, задържани са четирима
Дата: 08/05, 21:57

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия