снимка Булфото
Новата година ще ни донесе и по-високи битови сметки. Ще плащаме повече за вода. Градовете, в които кубикът ще струва най-скъпо, са Разград и Силистра. Те водят класация с над 5 лева за кубичен метър, без ДДС.
В най-големите морски градове водата ще струва над 4 лева. Плевен също влиза в класацията с най-скъпа вода, на фона на огромните проблеми с водоснабдяването и водния режим. В София водата вече ще струва 3,70 лв.
Първи януари ще ни донесе и нова цена на природния газ. Увеличението е с 8% до 82 лева за мегаватчас.
Пак от утре ще влезе в сила и поскъпването на тока, средно с 9% за цялата страна. Всичко това предстои да бъде утвърдено с решения на енергийния регулатор на 1 януари, съобщава Нова тв.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Специалният пратеник на САЩ Стив Уиткоф: "Много положителна среща в Давос"
Дата: 20/01, 23:00
Реал Мадрид 2:0 Монако с два гола на Мбапе
Дата: 20/01, 22:50
Нова тежка катастрофа във Варна тази вечер
Дата: 20/01, 22:40
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 20/01, 22:40
Бодьо/Глимт победи с 3:1 Манчестър Сити за Шампионската лига
Дата: 20/01, 22:30