кадър БНТ
редактор Веселин Златков
Свикването с еврото ще стане бързо, объркването ще продължи само няколко дни, това прогнозира по БНТ финансовият консултант Стойне Василев. Той подчерта, рестото трябва да се връща мв евро, но няма нужда от притеснения. „Касовите апарати смятат вместо нас”, коментира той.
Василев обаче подчерта, че януари традиционно е месец, който завършваме „на червено” и затова трябва сме внимателни с харченето. „Има още време, направете си сметките между празничните трапези, отделете си пари за сметките за ток и вода”, посъветва той.
Финансовият експерт посъветва също да не внасяме всички спестени в брой левове в банките, защото от това не печелим нищо. По негово мнение трябва да се инвестира, като най-успешните до момента инвестиции са в имоти и злато.
Според брокери поскъпването на имотите е с 20-25%, а тези, които преди година са си купили инвестиционно злато преди години, са удвоили парите си.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
КЕВР с цена на природния газ за януари: 31,15 евро за мегаватчас
Дата: 30/12, 13:17
Над 7 млн. лв. е платила НЗОК за фалшиви хоспитализации
Дата: 30/12, 13:10
10 000 лв. гаранция за директора на столичното 138-о училище „Проф. Васил Златарски“
Дата: 30/12, 12:58
Банка ДСК: Пазарът на имоти в България ще се успокои през 2026 година
Дата: 30/12, 12:48
Мъж преби съпругата си навръх Коледа, задържаха го
Дата: 30/12, 12:47