Снимка: Булфото, архив
Четирима души са пострадали от пиротехнически изделия с различни наранявания са приети в Спешното отделение на Многопрофилната болница за активно лечение (МБАЛ) - Пазарджик в първия ден от новата година.
Сред тях е и 12-годишно момче, съобщиха от лечебното заведение. Тридесет минути след полунощ на 1 януари в отделението е докаран 38-годишен мъж от Пазарджик, след като в ръката му е гръмнала пиратка. Мъжът е приет с разкъсни рани на пръстите на дясната ръка, предава Дарик.
Десет минути по-късно постъпва 39-годишен от село Ковачево с пострадала лява ръка след гръмнала пиратка. Час по-късно е прието и 12-годишно момче от Пазарджик, което след нараняване от пиротехническо изделие, е с увреждания по лявото ухо, носа и пръстите на лявата ръка. Минути след 12:00 часа на обяд заради травма на окото от пиратка е потърсила спешна помощ и 53-годишна жена от град Септември.
От МБАЛ посочват още, че в новогодишната нощ спешна помощ е оказана на няколко души, злоупотребили с алкохол. Сред тях има непълнолетно момче и млада жена.
Спешните медици разказват и за 9-годишно момиченце от Пазарджик, което се е задавило с кебапче, заклещило се в гърлото му. След оказаната медицинска помощ детето е изписано в добро здравословно състояние.
Общо 107 пациенти са преминали на 1 януари през Спешното отделение на МБАЛ-Пазарджик. От тях 27 са хоспитализирани. Най-честите случаи са на остри вирусни инфекции, стомашен дискомфорт и хипертонични кризи, допълват от болницата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
ЕК: Стоил Цицелков наистина беше отстранен за 5 г. от наблюдение на избори
Дата: 20/02, 19:38
X обжалва глоба от 120 млн. евро, наложена от ЕС
Дата: 20/02, 19:34
Временно спряха движението през Прохода на Републиката заради изтегляне на катастрофирал тир
Дата: 20/02, 19:21
Външният министър на РСМ проведе телефонен разговор с Надежда Нейнски
Дата: 20/02, 19:111 Коментар
Варна възобнови участието си на Международната туристическа борса в Белград
Дата: 20/02, 19:02