Силна буря със значителни снеговалежи и поледици връхлита САЩ


05/01/2025, 12:31

Снимка Pixabay

Зимна буря се очаква да връхлети САЩ, съобщи Националната метеорологична служба, като предупреди, че ниските температури, със стойности значително под нулата, ще благоприятстват падането на обилни снеговалежи и заледяването на пътищата, които ще засегнат над 55 милиона души в страната.

Особено застрашени ще бъдат източните части на САЩ, където се очаква рязко понижаване на температурите поне до понеделник. В няколко щата ще има виелици, прогнозират метеоролозите, цитирани от Франс прес, съобщи Нова ТВ. Предупреждения за снежна буря са издадени за район, простиращ се от щата Монтана в северозападната част на страната до източното крайбрежие.

Според метеорологическата служба в щатите Ню Йорк и Пенсилвания се очаква да падне над 60 см сняг. Тази сутрин в централната част на страната ще се разрази снежна буря, която може да направи движението по пътищата изключително опасно. На места температурите ще са до -20 градуса по Целзий.

В някои централни щати натрупаният сняг може да надхвърли 33 см, което би било рекорд за последните над 10 години, отбелязват метеоролозите.

Опасността от леден дъжд също безпокои властите, тъй като той може да усложни допълнително пътната обстановка и създава риск за електропреносната мрежа. Мащабно прекъсване на тока би имало тежки последици за жителите, които биха останали без отопление в мразовитото време.

Силно застрашен е районът на Апалачите, който вече пострада от опустошителен ураган в края на септември.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Влиза в сила забраната за риболов
Дата: 16/04, 14:44

Проф. Юлиана Матеева - Гласът на разума в 51-то НС и лицето на Величие!
Дата: 16/04, 14:40

Полицията: Проверяваме сигнал за бомба в столично училище
Дата: 16/04, 14:37

Министерството на правосъдието предлага законови промени за защита от "делата шамари"
Дата: 16/04, 14:29

Шефът на КУБ Корпорация: Стига лъжи по наш адрес!
Дата: 16/04, 14:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия