Кадър Youtube
Регионалната здравна инспекция (РЗИ) в Шумен препоръчва водата в населените места, водоснабдявани от язовир „Тича” (Шумен, Велики Преслав, селата Панайот Волов, Белокопитово и Дибич), да не се ползва за пиене и приготвяне на храна, защото все още е мътна. Това съобщиха на сайта си от инспекцията днес.
При проведен лабораторен контрол от 2 до 7 януари на проби вода, взети от пунктове в зоната на водоснабдяване на язовир „Тича”, се установяват високи стойности на показателя „мътност”, които са над обичайните приемливи за потребителите. В пунктовете, от които е взета водата, има наличие на остатъчен хлор, съответстващо на нормативните изисквания, отбелязват от РЗИ.
Информация за всяка промяна в качеството на водата в зона на водоснабдяване на язовир „Тича“ ще бъде публикувана своевременно, предава БТА.
Заради мътност водата в селищата, снабдявани от язовир „Тича”, да не се ползва за пиене и готвене, препоръчаха от РЗИ – Шумен и в края на 2024 г.
Водата в населените места на община Шумен, водоснабдявани от яз. „Тича” да не се ползва за пиене и приготвяне на храна препоръча неколкократно от РЗИ и през ноември м.г.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спортът по телевизията в петък 24 юли
Дата: 24/07, 05:00
Ladies Night с Man4Queen в Moonlight Varna
Дата: 24/07, 04:50
Хороскоп за петък: Телец - добри новини; Рак - грижи; Дева - ценен съвет; Стрелец - ентусиазъм; Водолей - компромиси
Дата: 24/07, 04:30
На 24 юли 1974 г. в НРБ е пуснат първия електрически ток, произведен в АЕЦ Козлодуй
Дата: 24/07, 04:00
Рожден ден има Росен Петров
Дата: 24/07, 03:00