Оставиха в ареста мъж с присъда за трафик на хора


09/01/2025, 18:17

Снимка: Булфото

Окръжният съд в Разград отказа да измени в по-лека мярката за неотклонение „задържане под стража“ на 25-годишен мъж от разградско село. На 3 януари тази година Дж. С. е привлечен в качеството на обвиняем за извършени от него в съучастие две престъпления - трафик през границата на жени с цел да бъдат използвани за развратни действия с користна цел, съобщиха от пресцентъра на Окръжния съд в Разград, предава БТА. 

На 4 януари първоинстанционният Районен съд - Разград е определил на мъжа мярка за неотклонение „задържане под стража“, която е обжалвана пред горната инстанция. Тричленният състав на Окръжния съд прецени, че законосъобразно първата инстанция е определила най-тежката мярка за неотклонение. По делото до момента са събрани достатъчно доказателства, от които да се направи обосновано подозрение за съпричастност на 25-годишния мъж към престъпленията, за които е привлечен като обвиняем. 

Той е многократно осъждан, като престъпните деяния, за които му е повдигнато обвинение, са извършени в изпитателния срок на предходно осъждане. Обвиняемият не работи, няма трудови навици, често напуска пределите на страната и има висок стандарт на живот, от което може да се изведе извод, че се касае за деец с висока степен на обществена опасност, посочват от съдебната институция.

Въззивният състав отчете, че по смисъла на закона двете престъпления са тежки и за тях се предвижда наказание „лишаване от свобода” за срок от пет до 12 години, допълват от съда в Разград. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.

През юли миналата година съдът в Разград остави в ареста 42-годишен мъж, обвиняем за общо 11 престъпления, сред които трафик на хора и сводничество.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Забравен куфар блокира центъра на Бургас, сапьори се готвят за контролиран взрив
Дата: 07/05, 13:32

България предаде на ЕК план за отказ от руски газ
Дата: 07/05, 13:201 Коментар

8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 13:20

Литовката, нападнала с нож четирима във Варна: Нямах зла умисъл, извинявам се
Дата: 07/05, 13:071 Коментар

Пълно е с полиция и военни спецчасти на Морска гара - Варна
Дата: 07/05, 13:03

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия