Соня Васи: Няма да напусна Лос Анджелис, имам три котки


11/01/2025, 10:28

Кадър БТВ

Сега към драматичната ситуация в Лос Анджелис заради опустошителните горски пожари, които бушуват пети ден. Стихията досега е взела десет жертви, като се очаква броят им да нараства, предава БТВ.

Изпепелени домове и евакуация на повече от 100 хиляди души допълват безпрецедентната ситуация в града на ангелите. Над 180 хиляди души получиха нареждане за евакуация, за да се спасят от бедствието.

Какво се случва с нашите сънародници и успяват ли да се справят в тази ситуация?

„Ние сме добре в момента. Нямахме ток до тази сутрин в 05:00 ч. Близо сме до единия пожар, който се каза „Итън“. В момента евакуират. Пожарът, който е от морето, се разпространява, както и „Итън“, който идва от другата страна. Ние бяхме под евакуация вчера, но ако искаме – не стигнахме до пълна евакуация.“

Това заяви в предаването „Тази събота“ моделът и дизайнер Соня Васи, която живее в Лос Анджелис. Българката заяви, че няма да напусне града и да се евакуира.

„Няма да напусна града. Имам две котки, даже три в момента. Дъщеря ми е в Ориндж Каунти – това е друга част на Лос Анджелис, където не са засегнати от пожарите. Това е на един час от нас. Аз съм с три животни и нямах план“, разказа Соня Васи.

„Всичко започна с вятъра. Духаше много силен вятър два дена. И едно дърво пред къщата ми, огромно дърво, падна от другата страна на улицата и повлече кабела. Така си представям, че започват пожарите всъщност. В нашия район електрическите стълбове са много стари. Дърветата също са много стари, а не е валяло дъжд от много време – мисля, че това са първопричините за пожарите“, обясни още тя.

„Има паника. Има засилен трафик. Армията и хората, които искат да евакуират, се карат. Има и българи, които са в опасност. Имам връзка с генералния консул Бойко Христов, който работи много добре тук в Лос Анджелис. Дава страхотна информация на всички българи. Доколкото разбрах на една българка, която е близо до нашия район, къщата ѝ е изгоряла“, сподели моделът.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Първан Симеонов: Хората казват на Румен Радев, че не обичат крайностите
Дата: 07/05, 21:12

Журналист: „Прогресивна България“ спира популизма в парламента
Дата: 07/05, 20:57

Няма българи на борда на заразения с хантавирус круизен кораб
Дата: 07/05, 20:54

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 20:50

Калоян Методиев: Кабинетът на Радев е катастрофален. 50 % са свързани с Радев, 50 % с Пеевски
Дата: 07/05, 20:411 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия