Снимка Булфото
Политик каза нещо важно за преговорите за формиране на редовно правителство.
Ние министерства не сме договаряли, говорили сме за ресори и политики. Това заяви Кирил Добрев в отговор на въпрос за преговорите за съставяне на кабинет.
Добрев коментира темата преди началото на Националния съвет на БСП, който се провежда днес в централата на партията, предава БТА.
Като част от преговорния екип ще докладвам как са преминали преговорите, движили сме се изцяло по правомощията, които ни е дал Националният съвет, а оттук нататък дали ще има правителство или не, дали ще има коалиция или не, зависи от решенията, които ще вземе националният орган, посочи Добрев.
Попитан има ли договорени министерства, той отговори "Нямам никаква представа. Ние министерства не сме договаряли, говорили сме за ресори и политики".
На въпрос, че неговото име се появява като потенциален министър на вътрешните работи и вярно ли е това, Добрев отговори: "Дали ви приличам на такъв".
В отговор на въпрос дали ще има правителство с участието на БСП, Кирил Добрев подчерта, че предстои Националният съвет да вземе решение. Времето на едноличните решения в БСП приключи, допълни той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Скандал в българска църква в Одрин - митрополит настоява за литургия на гръцки език
Дата: 10/05, 07:17
Всички пътници на засегнатия от хантавирус кораб се смятат за високорискови контактни лица
Дата: 10/05, 07:11
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 07:10
София посреща финала на третия етап от Giro d’Italia с мащабни промени в движението
Дата: 10/05, 07:04
Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 10/05, 07:00