Пиксабей
Регионалната инспекция по опазване на околната среда и водите в Шумен откри по сигнал незаконна ферма с лебеди, щрауси, фазани и още екзотични птици. Те били отглеждани в частен дом в село Войвода. Еколозите преброили 5 неми лебеда, още толкова черни лебеди и два щрауса нанду. Стопанинът отглеждал и зеленоглави патици, мандаринки, фазани и пауни.
На място не било установено извършване на търговски сделки с тях, казаха за Радио Шумен от инспекцията. Собственикът на имота обяснил, че животните са закупени от различни места. Инспекторите са съставили констативен протокол. Подали са сигнал по компетентност до Окръжната прокуратура в Шумен, с копие до полицията.
Част от птиците подлежат на регистрационен режим. Дадено е предписание собственикът да подаде до инспекцията заявления за регистрация по Закона за защита на животните и Закона за биологичното разнообразие, като приложи необходимата документация за произход. След произнасяне от страна на Окръжна прокуратура - Шумен, ще бъдат определени последващите действия, уточниха от екоинспекцията.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спипаха 63-годишен криминално проявен при опит да задигне бижута от варненски мол
Дата: 11/05, 10:49
Путин: Финландия иска да откъсне части от Русия
Дата: 11/05, 10:44
Нешка Робева тъгува за зет си: Жоро, просто отлетя към „Небесния оркестър“
Дата: 11/05, 10:41
Камарата на строителите във Варна притеснена от работата на местната администрация и ЕСУТ
Дата: 11/05, 10:36
Иван Тренев: Ботев не е убит от турците, а от Никола Обретенов
Дата: 11/05, 10:303 Коментара