17-годишен българин е предизвикал катастрофа в белгийския град Гент, осем деца са пострадали, съобщават местните медии. Двама от пострадалите са в тежко състояние, но без опасност за живота, предаде "24 часа".
М. Т. е имал временно свидетелство за правоуправление, но в автомобила не е имало придружител, както изисква законът.
Непълнолетният българин карал джипа на баща си с висока скорост, когато отдясно се появил мотопед, движещ се с предимство. За да избегне удара, младежът завил и се ударил в група ученици на трамвайна спирка.
Свидетели разказват, че българинът и неговият спътник не слезли от автомобила, за да видят какво е състоянието на пострадалите деца, а напуснали местопроизшествието.
Полицията успяла да запише номера на джипа и установила момчето. Родителите му отдавна живеят в Гент. М. Т. е задържан и в четвъртък предстои да се яви пред съд.
"Уолстрийт джърнъл": ОАЕ са нанесли тайно удари по Иран
Дата: 12/05, 07:34
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 07:30
Часове след примирието Киев бе подложен на масирана руска атака
Дата: 12/05, 07:27
Застреляха мъж в Германия, полицията издирва заподозрения
Дата: 12/05, 07:14
Обявиха жълт код за опасно време в 18 области
Дата: 12/05, 07:08