Булфото
Олимпийския, световен и европейски шампион по вдигане на тежести - българинът Карлос Насар се нареди на 4-то място в анкетата Спортист номер 1 на България. Българинът събра 47 точки и подели 4-то място с най-успешния тенисист в света - сърбина Новак Джокович.
Победител с 61 точки стана олимпийски шампион в скок дължина - Милтиадис Тентоглу от Гърция, чийто треньор е българинът Георги Помашки.
Втори е олимпийският шампион по плуване Давид Попович от Румъния с 57 точки, който спечели титлата на 200 м. свободен стил.
Третото място е за сръбската звезда на баскетбола Никола Йокич с 54 точки, който стана MVP на редовния сезон в НБА и изведе Сърбия до бронза на Олимпийските игри в Париж.
Това беше 51-то издание на Спортист номер 1 на Балканите, която се организира от БТА и в нея участват представителите на националните информациионни агенции на Балканите - БТА (България), АНА-МПА (Гърция), АДЖЕРПРЕС (Румъния), Анадолска Агенция (Турция), ТАНЮГ (Сърбия), МИНА (Черна гора), МИА (Република Северна Македония), ХИНА (Хърватия), ФЕНА (Босна и Херцеговина), КНА (Кипър), АТА (Албания) и КосоваПрес (Косово).
Церемонията се проведе в пресклуба на БТА в София. На събитието присъстваха министърът на спорта Иван Пешев, генералният директор на БТА Кирил Вълчев, директорът на Гръцката национална информационна агенция Εмилиос Пердикарис, Иван Ценов - председателят на Асоциацията на българските спортни федерации и директорът на дирекция "Спорт" към БТА Димитър Вельов.
Българският щангист направи нещо велико през 2024-та година като само в рамките на годината стана олимпийски, световен и европейски шампион и счупи половин дузина рекорди.
Насар беше единственият българин, който попадна през тази година в топ 10 на Балканите.
38 спортисти общо получиха гласове. От тях петима бяха българи - Карлос Насар, Магомед Рамазанов, Семен Новиков, Боряна Калейн и Григор Димитров.
Карлос Насар получи наградата Български спортист на Балканите, а награда му беше взета от неговия треньор, защото той не успя да присъства.
"За мен е огромна чест да се наредя до тези големи имена в спорта. Всички сме балканци и сме близки по народност. За мен 2024-та година беше страхотна и се надявам да продължавам със същия дух и да не спирам да работя", заяви Насар във видеообръщение.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Предимно слънчево по Черноморието
Дата: 08/05, 06:00
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 05:20
Спортът по телевизията в петък 8 май
Дата: 08/05, 05:00
Хороскоп за петък: Овен - планиране; Лъв - инициатива; Стрелец - нови познанства; Козирог - дисциплина; Риби - чувствителност
Дата: 08/05, 04:30
На 8 май през 1886 г., търсейки лек за главоболие, фармацевтът Пембъртън създава Кока-Кола
Дата: 08/05, 04:00