Кадър БТВ
Ние сме в чудовищен режим на прехарчване, подчерта той
България отново има редовен кабинет. Той е коалиционен между ГЕРБ, БСП и ИТН, с подкрепа в пленарната зала на ДПС-Доган.
Според социолога Андрей Райчев това правителство е изненада, но на фона за неизбежен нов провал.
„Всички шансове на правителство се обсъждаха в диапазона за ПП-ДБ – ГЕРБ. Един път те успяха със „Сглобката“, където доминацията на ПП-ДБ беше 99-процентова, плюс г-жа Габриел. Отидохме в едно преувеличение на реалната им роля, а те вече се намират в нова геополитическа ситуация, защото управлението на Байдън свърши“, посочи той.
Според политолога Светослав Малинов не може да се говори за някакво „наказване“ заради това, че има смяна на властта в Америка. Според него голямата промяна е дошла по-скоро от смяната на Корнелия Нинова, а не от тази на Байдън.
Според политолога Светослав Малинов не може да се говори за някакво „наказване“ заради това, че има смяна на властта в Америка. „От гледна точка на пряко влияние, махането на Корнелия Нинова от БСП за мен тежи повече от Тръмп и Байдън“, заяви той.
„Нейното изхвърляне от БСП отвори вратата БСП да се присъедини – съвсем не по някакви планетарни и геополитически съображения“, допълни политологът.
Според него имаме „правителство за избягване на бързи предсрочни избори“.
Светослав Малинов посочи, че за ДПС на Доган именно това е аргументът за подкрепа.
Андрей Райчев допълни, че не трябва да се забравя ролята на президента и донякъде на ДБ. Той припомни, че Румен Радев им е отделил огромно време.
Според него Борисов взема решения – правителството е негово, но без да участва.
"Политическата криза приключи, икономическата проблематика обаче предстои. Ние сме в чудовищен режим на прехарчване", коментира Райчев.
Светослав Малинов заяви, че трябва да се поздравим, защото дебатът за бюджета няма да бъде предизборен. Той посочи, че няма да може да се скрие, ако някой дърпа конците на българския премиер, цитира Епицентър
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Киселова: В кабинета "Радев" има нещо старо, нещо синьо и нещо ново
Дата: 08/05, 10:20
Смилов: Новият правосъден министър ме притеснява
Дата: 08/05, 10:09
Явор Дачков: Много добра реч на Румен Радев в парламента
Дата: 08/05, 10:08
Ипотечен калкулатор - или кога да си направите сметката, преди да вкарате депозит за жилище?
Дата: 08/05, 10:08
„Асфалтът е колкото нокът“: Спорен ремонт на 500 метра улици в село Лик - за над 50 хиляди евро преди изборите
Дата: 08/05, 10:02