Арестуваха мъж, укривал нелегални мигранти в ресторанта си в Ахтопол


20/01/2025, 12:33

Пиксабей

Арестуваха и повдигнаха обвинение на мъж за подпомагане на 10 чужди граждани да пребивават на българска територия в нарушение на закона. На обвиняемия вече му е наложена и мярка за неотклонение "задържане под стража".

Според разследващите, той е помогнал на деветима граждани на Афганистан и един гражданин на Мароко. Престъплението е осъществено от началото на януари 2025 година до вторник миналата седмица, предаде БНТ.

По време на разследването е установено, че чуждите граждани са укрити в имот, в който се е намирал стопанисвания от обвиняемия ресторант в Ахтопол. Той се опитал да се укрие, но е установен и задържан от полицейски служители на адрес в Горна Оряховица.

Разследването по случая продължава, с цел да бъдат установени и други съпричастни към престъпната дейност лица.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Унгария изгражда дънна преграда в Дунав, за да поддържа работата на АЕЦ "Пакш"
Дата: 13/08, 21:14

Ценови бум за "Евровизия 2027": Пет нощувки в Бургас стигнаха 20 000 евро
Дата: 13/08, 21:04

Голямата градинска разпродажба в Mr.Bricolage е тук!
Дата: 13/08, 21:00

Аладжа манастир с безплатен вход за празника на Варна
Дата: 13/08, 20:54

Над 135 милиона европейци ще бъдат изложени на температури над 35°C
Дата: 13/08, 20:48

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия