Eкзекутираха мъжа, който умишлено се вряза в минувачи и уби 35 души през ноември


20/01/2025, 12:40

Пиксабей

Китайски съд екзекутира мъжа, който се вряза с автомобил в група минувачи и уби 35 души през ноември в южния град Чжухай, предаде АФП, цитирана от БТА. Подсъдимият Фан Вейцю умишлено се вряза в хората, събрали се спортен комплекс. В трагедията бяха ранени и 45 души. Миналия месец той беше осъден на смърт, като съдът заяви, че мотивите му са били изключително подли, а последиците особено тежки.

Китайската национална телевизия съобщи, че съдът в Чжухай е "екзекутирал Фан Вейцю в съответствие със заповедта за екзекуция, издадена от Върховния народен съд". Фан е признал вината си по време на процеса през декември. Съдът констатира, че той е "решил да даде воля на гнева си“ заради “разбит брак, лични разочарования и неудовлетвореност от разпределението на имуществото след развода".

При друг случай в източната провинция Цзянсу е била изпълнена смъртната присъда на мъж, който през ноември уби осем души и рани 17 при масово нападение с нож.

Китай засекретява статистиката за смъртните наказания, но правозащитни организации, сред които и "Амнести интернешънъл", смятат, че всяка година страната екзекутира хиляди хора.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Транспортният министър разпореди незабавна проверка след тежката катастрофа на магистрала „Хемус“
Дата: 12/05, 10:40

Илиан Илиев определи групата на Черно море за мача на "Тича"
Дата: 12/05, 10:36

Назарян: ГЕРБ-СДС ще подкрепи трите законопроекта, касаещи устройствения закон на съдебната власт
Дата: 12/05, 10:32

СДВР за катастрофата с жертва край София: Водачът на автобуса е дал положителна проба за наркотици
Дата: 12/05, 10:281 Коментар

ПБ няма да съкращава държавната администрация и да замразява заплати
Дата: 12/05, 10:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия