Депутат: Работещите пенсионери в МВР спират кариерите на младите


21/01/2025, 18:42

Редактор:  Недко Петров

Стопкадри БНТ

Депутат от ПП-ДБ обясни защо днес министърът на финансите изнесе притеснителни данни за финансовото състояние на България. Според Мартин Димитров една от причините е, че преди месеци са повишени заплатите в МВР. Той припомни, че това е станало по предложение на ГЕРБ, БСП, ДПС и така нататък.

Ние гласувахме против и "въздържал се", но този факт трябва да се знае. Не, че не искаме в сектор "Сигурност" по-високи заплати, а защото това не може да се прави извън бюджетната процедура, това не може да се прави и без реформа в сектора, каза Димитров.

В сектор "Сигурност" има хиляди пенсионери, които продължават да работят сега. Това спира първо кариерното развитие на младите, второ, буквално означава, че разходите са огромни и набъбват, защото тези хора продължават да получават високи заплати и при тяхното освобождаване трябва да получат 20 заплати в повечето случаи. Това е една мащабна реформа, която трябва да бъде направена, допълни той.

Димитров обаче уточни, че проблемът на държавата не са заплатите в МВР и Министерство на отбраната

Пак повтарям, тези заплати, когато си вдигнати извън бюджетните правила, са проблем. Има комбинация от фактори и други неща които се случват, като например това, че няма приет бюджет за следващата година и няма приети приходни мерки, които да набавят средства. Помните, че служебното правителство даде допълнителни разходи за общини, които пак ги нямаше в бюджет. Тоест, най-голям проблем са тези разходи, които ги няма в бюджета, каза още в "Още от деня" Мартин Димитров.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Антон Кутев: Логиката на новите лица е, че имаме нужда от бързи действия
Дата: 08/05, 20:18

Изтеглени са близо 93% от левовите банкноти и монети
Дата: 08/05, 20:09

Фицо: Убеден съм, че вече се приближаваме към края на руско-украинския конфликт
Дата: 08/05, 19:58

Бойко Рашков: Не мога да повярвам, че това е същият човек, който излезе на площада с вдигнат юмрук и каза: „Мутри вън!“
Дата: 08/05, 19:541 Коментар

40 милиона са вече подписите за изгонването на Мбапе от Реал Мадрид
Дата: 08/05, 19:43

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия