Пиксабей
Президентът на САЩ Доналд Тръмп обеща да наложи мита на ЕС и заяви, че администрацията му обсъжда налагането на 10% мито върху внасяни от Китай стоки от 1 февруари, защото по думите му фентанилът се изпраща от Китай към Мексико и Канада, предаде Ройтерс, цитиран от БТА.
Пред журналисти в Белия дом президентът каза, че вече е наложил големи мита на Китай по време на първия си мандат. Той добави, че ЕС и други страни също имат смущаващ търговски дисбаланс със САЩ.
"Европейският съюз е много, много лош за нас", заяви Тръмп, повтаряйки казаното от него в понеделник. "Така че скоро ще бъде подложен на мита. Това е единственият начин ... да има справедливост", добави американският президент.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мъж пострада при пожар на тераса в новопостроена сграда в курорт край Варна
Дата: 25/06, 07:44
Законът за съдебната власт влиза за окончателно приемане
Дата: 25/06, 07:38
Мексико попари надеждите на Чехия с класически погром в паметен мач за Очоа
Дата: 25/06, 07:36
Правителството отменя тарифата за пристанищните такси от 2007 г.
Дата: 25/06, 07:30
Преминаването през граничните пунктове и преходи в страната тази сутрин
Дата: 25/06, 07:24