Тръмп обеща да наложи мита на ЕС, предвижда 10% и за Китай още от февруари


22/01/2025, 08:15

Пиксабей

Президентът на САЩ Доналд Тръмп обеща да наложи мита на ЕС и заяви, че администрацията му обсъжда налагането на 10% мито върху внасяни от Китай стоки от 1 февруари, защото по думите му фентанилът се изпраща от Китай към Мексико и Канада, предаде Ройтерс, цитиран от БТА.

Пред журналисти в Белия дом президентът каза, че вече е наложил големи мита на Китай по време на първия си мандат. Той добави, че ЕС и други страни също имат смущаващ търговски дисбаланс със САЩ.

"Европейският съюз е много, много лош за нас", заяви Тръмп, повтаряйки казаното от него в понеделник. "Така че скоро ще бъде подложен на мита. Това е единственият начин ... да има справедливост", добави американският президент.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Мъж пострада при пожар на тераса в новопостроена сграда в курорт край Варна
Дата: 25/06, 07:44

Законът за съдебната власт влиза за окончателно приемане
Дата: 25/06, 07:38

Мексико попари надеждите на Чехия с класически погром в паметен мач за Очоа
Дата: 25/06, 07:36

Правителството отменя тарифата за пристанищните такси от 2007 г.
Дата: 25/06, 07:30

Преминаването през граничните пунктове и преходи в страната тази сутрин
Дата: 25/06, 07:24

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия